بلندگو یا اسپیکر (Speaker) وسیله‌ای است که انرژی الکتریکی را به صدا یا صوت تبدیل می‌کند و از آن به همراه تقویت‌کننده، برای بلندتر کردن صدا استفاده می‌شود.

بلندگو بخشی اساسی از هر سیستم صوتی است و معمولاً تفاوت کیفیت در سیستم‌های صوتی، بیشتر ناشی از این بخش است و بیشترین اعوجاج در صدا در این بخش صورت می‌گیرد.

بلندگو دیواری ولتی - اهمی

باند ستونی یا بلندگو دیواری به انواع بلندگوهای مستطیل شکل گفته می‌شود که در سیستم‌های پیجینگ و پخش صوت کاربرد دارند.

بلندگوهای ستونی با توان مختلف و در دو مدل فضای داخل و محیط بیرون (واترپروف) مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در انتخاب این باندها به کیفیت و توان صدای آن‌ها بر اساس نوع کاربرد توجه می‌شود، اغلب در سیستم‌های اطلاع‌رسانی اهمیت روی توان باند متمرکز می‌شود، ولی در ‏کاربردهای پخش موزیک کیفیت صدا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در پخش موزیک بهتر است از باندهای دیواری دکوراتیو ‏2WAY‏ که دارای تیوتر، ووفر و کراس‌آور -که از تفکیک فرکانس ‏بهتری برخوردار هستند- استفاده شود. در سیستم پیجنگ از بلندگوی ستونی فول رنج استفاده می‌شود که از نوع ولتیِ ترانس مچینگ‌دار هستند. توان خروجی بلندگو ستونی بر اساس تعداد بلندگوی داخلی و سایز آن‌ها مشخص می‌شود.

بلندگو هورن یا شیپوری

بلندگو شیپوری یا بلندگو هورن مناسب فضای باز است. این نوع بلندگوها قابلیت پرتاب صدا با قدرت بالا و در امتداد بیشتر، برای محیط‌های بیرونی مناسب است.

بلندگوهای هورن در دو مدل ساده و موزیکال تولید می‌شود و عموماً در مکان‌هایی که کیفیت صدای بالا موردنیاز است از باندهای شیپوری ‏موزیکال‏ که دارای ووفر و تیوتر مجزا با تفکیک فرکانسی ‏بهتری هستند، استفاده می‌شود.

 

بلندگوی شیپوری در دو مدل مخروطی و کتابی تولید می‌شود و معمولاً جنس بدنه بلندگوهای شیپوری از نوع آلومینیوم و یا پلاستیک است.

گفتنی است، در بلندگوهای شیپوری معمولی برای راه‌اندازی نیاز به یونیت است و زمانی که تعداد بلندگوهای شیپوری زیاد می‌شود و یا مسیر بلندگو تا آمپلی‌فایر زیاد است از بلندگوی شیپوری مچینگ دار ولتی استفاده می‌شود.

برای اطلاع از قیمت و جزئیات کامل محصول با شرکت شبکه ارتباط تماس بگیرید:


تلفن:02166707749

تلفکس:02166731451

مشاوره:

09121452879