پاور آمپلی فایرها از لحاظ طراحی با یکدیگر متفاوت هستند که آن را با نوع کلاس کاری A , B , AB , C , D , H مشخص می کنند. معمولا در سیستم های صوتی PA که نیاز به راندمان بیشتری است از کلاس کاری H استفاده می شود.
کلاس کاری آمپلی فایر D با سایر مدل ها متفاوت اند. در این کلاس کاری از مدار سوئیچینگ استفاده می شود که این امر موجب کاهش کلی وزن آمپلی فایر می شود.

 

 کلید PARALLEL , BRIDGEA , STEREO در آمپلی فایر

معمولا در پنل پشت آمپلی فایر های حرفه ای یک عدد کلید 3 حالته وجود دارد که نوع ورودی را در مدار پری امپ آمپلیفایر تعغیر می دهد.

کلید STEREO : با قرار دادن دستگاه برروی این حالت باید دو عدد کابل R و L از خروجی RIGHT و LEFT میکسر به ورودی کانال A و B آمپلی فایر متصل کرد و هریک از کانال ها با ولوم مجزا کنترل می شوند.

کلید PARALLEL : این کلید در آمپلی فایر موجب می شود تا هر دو ورودی پری امپ آمپلیرفایر با یکدیگر موازی شده و بوسیله یک عدد کابل یک سیگنال به آمپلی فایر اعمال شود.

کلید BRIDGE : اگر نیاز به قدرت بیشتر و استفاده حداکثری از هر دو کانال پاور آمپلی فایر هستید از کلید BRIDGE استفاده کنید در این نیز از یک عدد کابل برای اعمال سیگنال از میکسر به دستگاه آمپلی فایر استفاده می شود.

سرویس و نگهداری

از موارد فراوانی که موجب صدمه دیدن دستگاه می شود اضافه بار، نوسان برق، اتصال کوتاه و دمای بالا می باشد.


اضافه بار آمپلی فایر
در اتصال باندها به آمپلی فایر توجه داشته باشید توان کلی باندها بیشتر از آمپلی فایر نشود زیرا وقتی حجم ولوم را بالا ببرید راندمان کافی را نخواهیم داشت و موجب صدمه دیدن آمپلی فایر می شود. همچنین امپدانس زیاد باند موجب می شود تا حداکثر توان به باند انتقال داده نشود و همچنین امپدانس کم باندها موجب می شود تا توان بیشتری از آمپلی فایر به باندها منتقل شود و این امر موجب آسیب دیدن برد آمپلی فایر خواهد شد.


نوسان برق
از دیگر مواردی که موجب بروز خرابی و اشکال در برد تغذیه دستگاه پاور آمپلی فایر می شود نوسان برق است. برروی آمپلی فایرها محدوده ولتاژکاری مشخص شده است و اگر برق ورودی دچار نوسان گردد و از این محدوده خارج شود موجب صدمه دیدن برد تغذیه خواهد شد.


اتصال کوتاه
توجه داشته باشید کابل ها و اتصالات در خروجی که دستگاه را به باند متصل می کند دچار اتصال مثبت و منفی نشود اگر این حالت اتفاق رخ بدهد موجب خرابی دستگاه آمپلی فایر خواهد شد.


دمای بالا
استفاده های طولانی و افزایش ولوم خروجی موجب بالا رفتن حرارت ترانزیستورهای آمپلی فایر می شود و این دمای بالا باعث سوختن قطعات و برد الکترونیکی پاور آمپلی فایر می شود.

یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش طول عمر و جلوگیری از کاهش عمر دستگاه آمپلی فایر سرویس دوره ای آن است و این سرویس می تواند بازبینی قطعات، شستشوی ولوم ها و برد، استفاده از مولتی متر برای اندازه گیری واحد DC است که موجب سوختن آمپلی فایرها می شود.

برای اطلاع از قیمت و جزئیات کامل محصول با شرکت شبکه ارتباط تماس بگیرید:


تلفن:02166707749

تلفکس:02166731451

مشاوره:

09121452879